INFORMACJE OGÓLNE


Czym jest ortodoncja?
Ortodoncja jest specjalistyczną gałęzią stomatologii. Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich nieprawidłowości zgryzu i zębów. Celem leczenia jest uzyskanie zdrowego, funkcjonalnego zgryzu, polepszenie wyglądu zewnętrznego i samooceny pacjentów.

Kto może być leczony ortodontycznie?
Leczenie ortodontyczne jest możliwe i skuteczne w każdym wieku, u dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Współczesne aparaty stałe powodują, że coraz więcej osób dorosłych decyduje się na leczenie ortodontyczne. Stałe aparaty kosmetyczne, czy różnokolorowe aparaty zdejmowane zapewniają nie tylko satysfakcję estetyczną, ale również komfort i dobre efekty leczenia.

Czas trwania leczenia ortodontycznego
Zazwyczaj leczenie trwa od roku do trzech lat. Średni czas leczenia ortodontycznego to 2 lata i 4 miesiące. Ze względu na różną odpowiedź organizmu na prowadzone leczenie ortodontyczne zakończenie leczenia może się zarówno skracać jak i wydłużać. Przy leczeniu ważna jest współpraca pacjenta z lekarzem i odpowiednie stosowanie się do otrzymywanych zaleceń.

Kim jest ortodonta?
Lekarz stomatolog, który przeszedł wieloletnie specjalistyczne szkolenie w dziedzinie ortodoncji zakończone państwowym egzaminem ma prawo używania tytułu specjalista ortodonta. W naszej klinice specjalistami ortodontami są Izabella Dunin-Wilczyńska i Marek Tomankiewicz.

Ortosystem prowadzi zabiegi w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia:
  • Ortodoncja dzieci
  • Stomatologia dziecięca.

Kontakt


Rejestracja telefoniczna:
pn - pt 9.00 - 19.00
tel. 81 533 59 03

ul. Godebskiego 5a
20-045 Lublin
tel./fax 81 533 59 03
kom. 609 585 510

e-mail: orto-system@wp.pl